Wystawy czasowe

Złoto Bałtyku 23 września 2017 – 15 stycznia 2018

Złoto Bałtyku 23 września 2017 – 15 stycznia 2018


Wystawa bursztynu prezentowana w Muzeum Regionalnym SCK w Mielcu -  Pałacyku Oborskich jest owocem współpracy z Muzeum Przyrodniczym w Krakowie. 

Można obejrzeć na niej między innymi wspaniałe okazy inkluzji czyli oblanych żywicą bursztynową owadów i roślin, zapoznać z historią powstawania jantaru, jego występowania na świecie, metodami pozyskiwania  oraz dziełami sztuki od średniowiecza po czasy współczesne.

Na wystawie prezentowane są piękne okazy fajek  z jantaru i pianki morskiej datowane od XVII do XIX w. czy współczesny zestaw miniaturowych instrumentów ze srebra i bursztynu.

 

Dwa wieczory z Zofią Rydet

ico jadernowka beztla Zofia Rydet - o czym już pisaliśmy kilka tygodni wcześniej - to jedna z najważnieszych postaci w polskiej fotografii XX wieku. Jej monumentalne dzieło - "Zapis socjologiczny" podbija nie tylko rodzime galerie, ale i dociera na europejskie salony wystawiennicze. Od 3 listopada do końca roku prezentujemy wystawę "Zapis socjologiczny", na której obejrzeć można blisko 140 fotografii. W piątek, 25 listopada odbyło się ciekawe spotkanie z cyklu Opowieści muzealne - tym razem gośćmi wieczoru były Panie Maria Augustyńska i Zofia Augustńska-Martyniak z Fundacji im. Zofi Rydet w Krakowie. Po obejrzeniu wzruszającego dokumentu filmowego o Zofii Rydet, obie Panie podziliły się z nami swoimi refleksjami na temat życia i twórczości Zofii Rydet. Była to relacja kompletna, pełna emocji i wspomnień. 
Bardzo serdecznie dziękujemy zarówno za możliwość pokazania w naszej galerii tej znakomitej wystawy, jak i za barwną opowieść muzealną o Zofii Rydet.
Poniżej zamieszczamy reportaże patronów medialnych:

http://www.hej.mielec.pl/galeria/art6221.html

 
Zofia Rydet   opowieci