Edukacja, lekcje

 

Spacerując po mieleckim cmentarzu parafialnym

Muzeum Regionalne w Mielcu Pałacyk Oborskich zaprasza na zwiedzanie historyczne cmentarza parafialnego w Mielcu (przy ul. Sienkiewicza). Podczas jego trwania uczestnicy dowiedzą się m.in. o dziejach mieleckich nekropolii parafialnych oraz o wybranych osobach na nich pochowanych. Przekonają się, że istniejące groby to często prawdziwe dzieła sztuki, sygnowane przez znanych kamieniarzy, dostarczające czasami niezwykłych informacji na temat pochowanych.

Zajęcia w cenie biletu ulgowego (3 zł) przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych (od klas 6), gimnazjów i szkół średnich. W przypadku złej pogody będą one odbywały się w Pałacyku Oborskich, przy ul. Legionów 73. Wówczas zajęcia połączone będą z pokazem multimedialnym.

Serdecznie zapraszamy do zapisów grup zorganizowanych pod numerem telefonu 17 586-42-32 (zgłoszenia przyjmuje Krzysztof Haptaś).

 


Bursztynowe opowieści w Pałacyku Oborskich

Pałacyk Oborskich zaprasza do zapisów na nowe interaktywne warsztaty Bursztynowe opowieści. Zajęcia skierowane są do zorganizowanych grup przedszkolnych oraz szkolnych (szkoła podstawowa oraz gimnazjum). Realizowane są w od października do końca grudnia.


Warsztaty związane są z czasową wystawą bursztynu Złoto Bałtyku, która od końca września eksponowana jest w Pałacyku Oborskich. 

Podczas zajęć uczestnicy poznają między innymi historię powstania bursztynu, poznają jego odmiany i różnorodne barwy oraz wykonają drobne przedmioty inspirowane wystawą, które zabiorą ze sobą do domów. Co będą to za przedmioty niech będzie to niespodzianką. Zapraszamy do zapisów telefonicznych na zajęcia pod numerem telefonu 17 586 42 32. 


Warsztaty są bezpłatne dla przedszkolaków, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów płatne 3 zł od osoby. Maksymalna ilość uczestników zajęć to 25/30 osób.


Zajęcia – Bursztynowe opowieści to sposób nauki poprzez zabawę i doświadczenie.