Wystawa Nasi rycerze wolności. W 100-lecie Niepodległości 09.10.2018-01.12.2018

Od 9 października do 1 grudnia 2018 w murach Pałacyku Oborskich można oglądać nową, autorską wystawę czasową: Nasi rycerze wolności. W 100-lecie Niepodległości ukazującą I wojnę światową oraz Polaków walczących na jej frontach, w armiach trzech państw zaborczych.

Na wystawie zobaczyć można różnorodne eksponaty, między innymi: broń, dokumenty, listy, zdjęcia, rzeczy osobiste, a nawet oryginalny mundur legionisty Franciszka Dubiela związanego z naszym miastem. Ciekawostką jest zrekonstruowany okop, przypominający umocnienia spod Kostiuchnówki na Wołyniu, gdzie miała miejsce słynna bitwa w 1916 roku.

Prezentowane na wystawie eksponaty są własnością mieleckiego Muzeum Regionalnego, Muzeum Regionalnego w Jaśle, rodziny Ryniewiczów, Jerzego Flisa oraz prywatnych kolekcjonerów.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy!

plakat   Nasi rycerze