Wystawa JAK RODZIŁO SIĘ PIĘKNO 12.12.2018-12.03.2019

Od połowy grudnia 2018 roku do 12 marca 2019 roku w Pałacyku Oborskich można zwiedzać czasową wystawę JAK RODZIŁO SIĘ PIĘKNO. Jest ona wypożyczona z Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN w Krakowie.

Dzięki ekspozycji można zobaczyć jak rodziło się pojęcia piękna i jakie przedmioty były tym słowem określane. A takim mianem można określić bardzo różne rzeczy od wytworów natury takich jak minerały poprzez ozdoby, biżuterie rzeczy codziennego użytku, a nawet broń.

Co ciekawe pierwotnie to nie kobiety dekorowały swe ciała i stroje różnego rodzaju ozdobami, a mężczyźni co dla wielu zwiedzającym może być sporym zaskoczeniem.

Dlatego też warto poznać dzieje piękna zwiedzając naszą czasową wystawę. Serdecznie zapraszamy!