ZDARZYŁO SIĘ W WIELCU. 550 LAT MIASTA - WIRTUALNE OTWARCIE WYSTAWY

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” zaprasza do oglądania wirtualnego wernisażu najnowszej wystawy „Zdarzyło się w Mielcu. 550 lat miasta.”
       Ekspozycja przedstawia 550-letnie dzieje Mielca jako miasta. Składa się z kilku głównych części. Są to między innymi: losy rodziny Mieleckich, a także kolejnych rodów (Ossolińskich, Morsztynów...), do których należał Mielec, historia obecnie nieistniejącego zamku, dzieje religii (katolicyzm, judaizm), handel oraz rzemiosło, Państwowe Zakłady Lotnicze oraz Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego, FKS Stal Mielec.
       Niezwykle ciekawą częścią wystawy jest sala poświęcona wybitnym mielczanom. Możemy poszczycić się wieloma takimi osobistościami w wielowiekowej historii miasta.
       Zachęcamy do oglądania otwarcia ekspozycji dostępnego w linku poniżej oraz oglądania fotografii przedstawiających czasową wystawę.
       Mamy głęboką nadzieję, że już niebawem będą nas Państwo odwiedzać na żywo w naszym Muzeum.