Pałacyk Oborskich na wakacje 2020! Oferta dla grup zorganizowanych!

Pałacyk Oborskich zaprasza grupy zorganizowane do korzystania ze specjalnej oferty wakacyjnej oczywiście z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych.


Zapraszamy do zwiedzania wraz z oprowadzaniem najnowszej wystawy czasowej tym razem etnograficznej dostępnej od 5 lipca do 20 października w naszym Pałacyku. Ekspozycja zatytułowana „Wsi spokojna, wsi wesoła. Lasowiacy!” skupia się na kilku dziedzinach kultury ludowej Lesioków: między innymi charakterystycznych dla tej grupy strojów zarówno codziennych jak i świątecznych, zabawkarstwa czy muzyki. Na wystawie zrekonstruowano również wnętrze chałupy oraz zaakcentowano jej zewnętrzne otoczenie.


Proponujemy również seans dla dzieci lub młodzieży w naszym Pałacyku wyjątkowego filmu zatytułowanego „Legenda o Mielcu czyli bajkowe początki naszego miasta”, wyprodukowanego przez Muzeum, w której zagrali sami muzealnicy. Jest on jednym z projektów z okazji 550-lecia lokacji Mielca.


Film opowiada o początkach naszego miasta w sposób bajkowy, humorystyczny i z przymrużeniem oka. Występują w nim zarówno postacie historyczne jak hetman Mikołaj Mielecki jak i te legendarne. Opowiada między innymi o tym skąd wzięła się nazwa Mielec czy co stało się z zamkiem stojącym niegdyś nieopodal Wisłoki.
Pracownicy Muzeum zachęcają również do zwiedzania mieleckiej starówki wraz z oprowadzaniem pełnym ciekawostek, przygotowanym specjalnie dla najmłodszych. Na trasie zwiedzania znajdzie się między innymi mielecki Rynek, kościół św. Mateusza czy obecna Szkoła Muzyczna.


Aby skorzystać z wszystkich wyżej wymienionych propozycji zachęcamy do zapisów telefonicznych pod numerem 17 586 42 32.


Działania są realizowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
Zwiedzanie wystawy oraz oprowadzania po Mielcu jest płatne 3 zł/osoba (ulgowy bilet wstępu do Muzeum).


Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego Muzeum.