PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty edukacyjne kończące ferie w naszym Muzeum! To będzie specjalne zakończenie zimowego wypoczynku!

Temat: PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA

Warsztaty dla dzieci z rodzicami oraz młodzieży

Miejsce: Muzeum Historii Regionalnej "Pałacyk Oborskich" ul. Legionów 73

Data: 24 stycznia w godzinach 10.00-13.00

Koszt: 5 zł/osoba

Obowiązkowe zapisy telefoniczne pod numerem: 17 586 42 32.

Ilość miejsc ograniczona.

Opis:

Poznawanie przeszłości przypomina patrzenie przez dziurkę od klucza. Najpierw budzi się w nas ciekawość, zmuszamy się do wysiłku, by zobaczyć postaci zapisane na kartach historii, wszystkie nam podobne, choć widoczne w wąskiej perspektywie.

Dostrzegamy pierwszo- i drugoplanowych bohaterów ubranych w nazwiska, miejsca urodzenia, zawody i daty. Mamy wrażenie, że poznaliśmy ludzi żyjących za zamkniętymi drzwiami przeszłości. Po chwili dociera do nas, że to jedynie okruch jej tajemnicy...

Podczas warsztatów, bazując na informacjach historycznych i etnograficznych oraz rycinach, obrazach i fotografiach z epoki stworzymy opowieść o dawnych bohaterach codzienności. Będziemy kolorować, wycinać, budować. Zaglądniemy w zakamarki dawnych osad i miast. Odwiedzimy wiejskie chaty i mieszczańskie kamienice. Zajrzymy do zakładów rzemieślniczych i na kupieckie kramy. Przywrócimy do życia gwar sąsiedzkich, wielokulturowych podwórek. Efektem naszej zabawy będą przestrzenne instalacje, do wnętrza których będzie można spojrzeć przez tytułową "dziurkę od klucza

Obraz może zawierać: tekst