Wystawa pt. II wojna światowa w Mielcu i okolicy otwarta!

W sobotni wieczór gościliśmy w murach Pałacyku Oborskich bardzo duże grono tych, którzy przyszli zobaczyć efekty naszej kilkutygodniowej pracy.

Duże poruszenie wywołał film dokumentalny towarzyszący wystawie. Spotkał się on z niezwykle pozytywnymi komentarzami, z których mocno się cieszymy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością! Dziękujemy również tym, którzy podzielili się z nami wspomnieniami z okresu okupacji (bohaterom filmu), informacjami historycznymi oraz udostępnili prywatne zbiory na potrzeby ekspozycji.

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania wystawy i oglądnięcia filmu w sali zaaranżowanego na cele wystawowe kina okupacyjnego.

fot. Józef Załucki