Szlak Niepodległościowy

Młodzież wysłuchała prelekcji o Pomniku Wolności i Mieleckiej Ścianie Katyńskiej, na mieleckim cmentarzu parafialnym zapoznali się z biografiami pochowanych tutaj powstańców styczniowych i legionistów, a w parku Oborskich z życiorysem por. Franciszka Dubiela, bohatera dębu jemu dedykowanego, a zasadzonego przed Pałacykiem Oborskich.

• DSC03178
  • DSC03185
  • DSC03186
  • DSC03191
  • DSC03195
  • DSC03200

W dniu 11 października br. uczniowie Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. G. Lato w Mielcu wraz z naszymi pracownikami udali się Mieleckim Szlakiem Niepodległości, by w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapoznać się z miejscami i ludźmi związanymi z tym wydarzeniem. Wysłuchali prelekcji o Pomniku Wolności i Mieleckiej Ścianie Katyńskiej, na mieleckim cmentarzu parafialnym zapoznali się z biografiami pochowanych tutaj powstańców styczniowych i legionistów, a w parku Oborskich z życiorysem por. Franciszka Dubiela, bohatera dębu jemu dedykowanego, a zasadzonego przed Pałacykiem Oborskich. Zwiedzili ponadto wystawę pt. „Nasi rycerze wolności”, przygotowaną z myślą o tym, by przypomnieć jak wielu mielczan walczyło m.in. w Legionach Polskich Józefa Piłsudskiego, a tym samym przyczyniło się do odzyskania przez Polskę niepodległości.