Muzeum na szlaku znaczków turystycznych!

Od początku marca Muzeum Regionalne znajduje się na szlaku znaczków turystycznych. Oznacza to, że zarówno w Pałacyku Oborskich jak i w Jadernówce można kupować drewniane znaczki z grafikami ilustrującymi te dwa zabytkowe budynki.

Znaczki turystyczne są wyjątkową propozycją dla kolekcjonerów. Produkowane są ręcznie, dlatego każda sztuka jest unikalna. Grafiki znajdujące się na nich to swego rodzaju dzieła sztuki, które są wypalane w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy.

Pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczania szlaków dla turystów i swego rodzaju gry dla kolekcjonerów narodził się w Czechach. W niedługim czasie idea znaczka turystycznego rozprzestrzeniła się także na inne kraje europejskie, a nawet dotarła do USA.

W Polsce na szlaku znaczków turystycznych obecnie znajduje się już kilkaset miejsc.
Cena znaczka turystycznego w Muzeum Regionalnym SCK w Mielcu wynosi 7 zł.