Dawnego Mielca historie niezwykłe

ico muzeum regionalne

Po zmianie ekspozycji Pałacyk Oborskich zaprasza do ponownego zwiedzania.
Do początków września w głównej siedzibie Muzeum można zwiedzać wystawę historyczną pt.: Dawnego Mielca historie niezwykłe. Ekspozycja ukazuje różnorodne zabytki związane z Mielcem i okolicami, które opowiadają nam różne niezwykle ciekawe historie.
Wnętrza pałacyku zostały wzbogacone o zabytkowe meble należące do zbiorów Muzeum, z których najstarsze pochodzą z przełomu XIX i XX wieku.
Ponadto oglądać można liczne przedmioty związane z myślistwem i łowiectwem ziemi mieleckiej: trofea, skóry zwierząt, broń, ceramikę czy specjalistyczną łowiecką literaturę.
Kolejne eksponaty oraz zdjęcia z epoki pokazują różne koleje losów obecnej ul. Mickiewicza oraz usytuowanych przy niej sklepów czy urzędów, zwłaszcza istniejącej do dzisiaj księgarni rodziny Dębickich.
W muzeum ponownie można oglądać również kieł mamuta, który powrócił do Pałacyku po przeprowadzeniu niezbędnej konserwacji przez specjalistów w Krakowie.

• DSC01
  • DSC07887