Husarz! Skrzydlaty rycerz!

ico muzeum regionalne

Odbywające się od początku listopada w Pałacyku Oborskich warsztaty edukacyjne Husarz! Skrzydlaty rycerz! cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony grup zorganizowanych. Do Muzeum Regionalnego dzieci wraz z opiekunami przyjeżdżają lub przychodzą pieszo, zarówno ze szkół i przedszkoli z Mielca, jaki i z innych miejscowości powiatu.
Dotąd odwiedziły nas dzieci między innymi z Przedszkoli Miejskich nr 2 oraz nr 9, Przedszkola Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, Przedszkola z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie, Szkół Podstawowych nr 1 i nr 9 z Mielca oraz Szkół Podstawowych z Tuszowa Narodowego, Rzemienia i Łysakowa.
Na zajęciach dzieci uczą się kim byli husarze, jak można rozpoznać ich wśród innych rycerzy, z czego składała się ich zbroja. Oglądają zdjęcia, obrazy i krótki film ukazujące rycerzy, dobrze oddziałujące na ich wyobraźnie. Podczas warsztatów nie brakuje też dodatkowych atrakcji jak mierzenie tekturowych skrzydeł husarzy, oglądanie kolorowych piór z wypisanymi cechami dobrego rycerza oraz części plastycznej. Dzieci wykonują różne prace związane z tematem zajęć, adekwatne do ich wieku.
W związku z niesłabnącym zainteresowaniem zajęcia o husarzach zostają przedłużone jeszcze do połowy grudnia. Zapraszamy do zapisów i informacji pod numerem telefonu: 17 586 42 32, u Pani Iwony Groele.
Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane do wzięcia udziału jeszcze w zajęciach na temat husarzy oraz skorzystania z rozszerzonej oferty edukacyjnej w Pałacyku Oborskich, dostępnej od stycznia następnego roku.

• DSC024311
  • DSC024977