Digitalizacja zbiorów - podsumowanie projektu

ico jadernowka beztlaOd roku 2013 realizujemy w "Jadernówce" projekt digitalizacji zbiorów fotograficznych w ramach Programu Kultura+. W ramach projektu uruchomiona została nowocześnie wyposażona pracownia digitalizacyjna, zainstalowano macierz dyskową i uruchomiono bazę  danych, dostępną w zakładce ZBIORY ONLINE. Dostępna dla internautów jest także wirtualna wycieczka po stałej ekspozycji wnętrz w "Jadernówce". Wszystkie te działania zostały wykonane w terminie według założeń projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W związku ze zrealizowaniem wszystkich celów początkowych i wywiązania się w terminie z zadań, na początku października otrzymaliśmy z ministerstwa specjalne podziękowanie za wkład w upowszechnianie polskiego dziedzictwa narodowego, jakim bez wątpienia są także i nasze zbiory muzealne.
Dziękując za uznanie, informujemy jednocześnie, że nasza pracownia wciąż pracuje pełną parą i w postaci plików cyfrowych mamy już ponad 13 tysięcy obiektów z naszych zbiorów, które stopniowo trafiać będą do bazy danych.

DyplomKultura