Konferencja o Karolu Popielu (1887-1977)

ico muzeum regionalne  Klub Inteligencji Katolickiej w Mielcu wraz z Muzeum Regionalnym w Mielcu organizują konferencję historyczną o charakterze popularnonaukowym pt. „Karol Popiel – w służbie polskiego ruchu chrześcijańsko-społecznego”, która odbędzie się w dniu 21 IX 2012 r. (w najbliższy piątek) o godz. 12 w Pałacyku Oborskich.
Celem konferencji jest przybliżenie społeczności lokalnej postaci Karola Popiela, urodzonego w Rzochowie, będącym obecnie częścią Mielca, wybitnego polityka, pisarza politycznego, ministra rządu RP na Uchodźstwie i lidera Stronnictwa Pracy. Towarzyszyć jej będą wystawa oraz pokaz multimedialny poświęcone osobie Karola i innym członkom rodziny Popielów.
Podczas konferencji wygłoszone zostaną następujące referaty:
1. Karol Popiel i dylematy polityczne polskiego ruchu chrześcijańsko-społecznego (dr Tadeusz Matuszkiewicz).
2. Rodzina Popielów z Rzochowa. Linia Karola w świetle ksiąg metrykalnych i innych dokumentów (mgr Krzysztof Haptaś).
3. Karol Popiel i jego publicystyka polityczna na emigracji po 1945 r. (dr Jacek Krzysztof Danel).
4. Polska myśl geopolityczna okresu II Rzeczypospolitej (dr Andrzej Zapałowski).
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i regionu do uczestnictwa w konferencji.